چگونه کسب‌وکار رویایی خود را شروع کنید تا به شکست نینجامد

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ بهمن ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


چگونه کسب‌وکار رویایی خود را شروع کنید تا به شکست نینجامد

 

قبل از شروع کسب‌وکارتان پایه‌های مالی‌ خود را محکم کنید.
با اشتیاق شدید برای شروع کسب‌وکار خود ممکن است وسوسه شوید و بر روی اندوخته‌های زندگی‌تان ریسک کنید. درست است که هیچ چیز دیگری بهتر از خودتان برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد، اما اگر با این منطق پیش روید ممکن است با شکست کسب‌وکارتان با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شوید.

مناسب با سن خود ریسک کنید
به گفته‌ی Rohit Arora، مدیر اجرایی Biz2Credit، پس از عبور از دوره میان‌سالی، سرمایه‌گذاری بر روی کسب‌وکار جدید را محدود کنید و بیشتر از 30% از پس‌انداز خود را صرف کار جدید نکنید. به این دلیل که اگر کارها مطابق میل شما پیش نرفت، بتوانید به وضعیت سابق برگردید. در بیشتر مواقع خرید یک کسب‌وکار موجود بسیار بهتر از شروع کسب‌وکاری جدید است. درصورت خرید کسب‌وکار موجود، مناسبات مالی و بازاری قابل پیش‌بینی هستند و طبیعتا مدیریت آنها آسانتر خواهد بود.
دقت کنید که از چه پولی می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید. قبل از دوره میان‌سالی، استفاده از پولی که برای بازنشستگی خود پس‌انداز کرده‌اید و یا گرفتن یک وام از بانک مقبول به نظر می‌رسند؛ اما این کارها پس از دوره میان‌سالی ریسک بسیار بالایی محسوب میشوند. به گفته‌ی استیو کینگ، افراد پس از 45 سالگی باید در مورد به خطر انداختن پس‌انداز دوره بازنشستگی و ریسک بر روی خانه خود، بیشتر فکر کنند.

در مورد شروع قانونی کسب‌وکار خود خوب فکر کنید
ایجاد یک شرکت با مسئولیت محدود در آینده برایتان شکاف‌های قانونی ایجاد می‌کند. شما که نمی‌خواهید دارایی‌های خود را به خطر بیندازید. با حسابدار خود در مورد اینکه می‌خواهید کدام‌یک از مدل های ثبت شرکت را انتخاب ‌کنید، مشورت کنید. بسیاری از کارآفرینان به دلیل اینکه تأسیس شرکت با مسئولیت محدود آسان تر است این گزینه را انتخاب می کنند.

خود را بیمه کنید
 بیمه مسئولیت کسب‌وکار برای پوشش مواقعی که خطایی مرتکب می‌شوید و بیمه مسئولیت عمومی برای پوشش خسارت‌های شخصی‌تان و یا خسارت به دارایی‌هایتان توصیه می‌شود.

دوران بازنشستگی خود را هم در نظر بگیرید
بعید به نظر می‌رسد که در این زمان بتوانید برای نیازهای ضروری دوره بازنشستگی هم پس‌انداز کنید؛ اگر مقداری پول تا زمانی که بتوانید بیشتر پس‌انداز کنید، کنار بگذارید، به‌زودی متوجه خواهید شد که سرمایه قابل توجهی اندوخته‌اید.


هدفگذاری انلاین کسب و کارهای کوچک

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۹ دی ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


هدفگذاری انلاین کسب و کارهای کوچک

هدف‌گذاری‌های آنلاینی که کسب‌وکارهای کوچک با اهداف بزرگ، باید برای خود تنظیم کنند

احتمالاً به‌تازگی دنیای مجازی را پذیرفته‌اید و تصمیم گرفته‌اید که کسب‌وکار خود را به‌صورت آنلاین نیز توسعه دهید؛ اما چگونه باید شروع کنید؟
بهترین انتخاب این است که شروعی ساده داشته باشید. برای این کار در اولین قدم باید هدف‌گذاری کرده، سپس برنامه‌ای برای رسیدن به این اهداف تنظیم کنید و در ادامه اطمینان حاصل کنید که به‌طور مستمر پیشرفت خود را اندازه‌گیری می‌کنید. در ادامه، این مراحل را تشریح می‌کنیم:

ادامه مطلب


7 افزونه بسیار مهم گوگل کروم

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ آذر ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


7 افزونه بسیار مهم گوگل کروم

7 افزونه بسیار مهم گوگل کروم که هر صاحب کسب‌وکار کوچکی آن‌ها را نیاز دارد

زمانی که یک کسب‌وکار کوچک را مدیرت می‌کنید، با هزار و یک کار و مشکل روبه‌رو می‌شوید که باید آن‌ها را انجام دهید. از کارهای عملیاتی گرفته تا بازاریابی، از مدیریت منابع انسانی تا حسابداری. از طرف دیگر میدانید که بسیاری از این کارها به‌صورت آنلاین صورت می‌گیرد.
بنابراین باید با چیزهایی که متوانند زندگی شما را به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار کوچک ساده‌تر کنند، آشنا شده و از مزایای آن‌ها بهره‌مند شوید.
در این مقاله 7 افزونه بسیار مهم و کاربردی گوگل کروم را که برای تحقق این هدف (ساده‌تر کردن کارهای صاحبان کسب‌وکارهای کوچک) طراحی شده‌اند، می‌آوریم:

1-    Gmail Offline
هیچ‌چیز تا این اندازه بد نیست که در هنگام ارسال یک ایمیل، اینترنت قطع شود. Gmail Offline امکان این را به شما می‌دهد که بتوانید بدون اتصال به اینترنت، به ایمیل خود دسترسی داشته باشید، در میان ایمیل‌های خود جست‌وجو کنید، آن‌ها را بخوانید و به آن‌ها پاسخ دهید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، زمانی که ناگهان اینترنت قطع می‌شود یا از ناحیه‌ی تحت پوشش وای‌ فای خارج می‌شوید، پیش‌نویس‌هایتان امن می‌ماند و می‌توانید به حرکت خود ادامه دهید.

2-    Grammarly
این افزونه اشتباهات نگارشی و غلط‌های تایپی شما را در هر جای مرورگر تشخیص داده و برای اصلاح آن‌ها پیشنهادهایی را ارائه می‌دهد. این افزونه نه‌تنها برای اشتباهات املایی هشدار می‌دهد، بلکه اگر یک کلمه به‌درستی نوشته شده باشد ولی در جمله به‌درستی به کار نرفته باشد نیز، هشدار داده و علت آن را نیز می‌گوید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، نوشته‌هایتان را با اطمینان بیشتری خواهید نوشت. اشتباهاتتان بسیار کاهش یافته و نوشته‌هایتان وضوح بیشتری خواهند داشت.


3-    DocHub
DocHub شبیه به یک ویرایشگر pdf است. این یک افزونه برای کروم است که به شما اجازه می‌دهد امضای دیجیتالی خود را توسط تلفن هوشمندتان وارد کرده، امضا کنید و سپس pdf را ارسال کنید و درخواست امضا را برای دیگران نیز بفرستید. همچنین این افزونه به‌وسیله گوگل یکپارچه شده، یعنی می‌توانید تنها با یک کلیک، فایل‌ها را مستقیماً از جیمیل یا گوگل درایو باز کنید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، دیگر می‌توانید اسکنر و پرینتر را کنار بگذارید و با افزایش سرعت در امضا کردن مدارک مهم، در وقت خود صرفه‌جویی کنید.

4-    Taco
Taco یک روش بسیار عالی برای دسترسی داشتن به لیست همه کاراهایی که باید انجام دهید، است. این افزونه همه‌ی تسک‌های شما را از بیش از 40 سرویس مختلف (شامل Gmail، Salesforce و Evernote) را فقط در یک لیست جمع کرده، همچنین کار بعدی که باید انجام دهید را مشخص می‌کند. این افزونه باعث می‌شود از حواس‌پرتی و فراموش کردن کارها جلوگیری شود. همچنین می‌توانید تسک‌های خود را با هر ترتیبی که دوست دارید در طول روز انجام دهید، تنها با کشیدن و رها کردن، مرتب کنید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، طبق برنامه پیش خواهید رفت و از مسیر منحرف نخواهید شد. همچنین دیگر با چیزی به نام فراموش کردن انجام تسک مواجه نخواهید شد.

5-    Pushbullet
این افزونه به شما این امکان را می‌دهد که لینک‌ها و فایل‌ها را به‌راحتی به اشتراک بگذارید و فعالیت‌ها را بین دستگاه‌های مختلف خود بازتاب کنید. همچنین به‌راحتی توسط کامپیوتر خود پیامک ارسال و دریافت کنید. به‌طور خلاصه می‌توان گفت این ابزار، اعلانات و به‌روزرسانی‌ها را در گوشی تلفن همراه، تبلت و لپ‌تاپ، هماهنگ می‌کند. همچنین این افزونه‌ی گوگل کروم، دارای امکاناتی برای تأمین امینت نیز می‌باشد که به شما اجازه می‌دهد تا اعلانات و پیامک‌های خود را رمزگذاری کنید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، دیگر مجبور نیستید یک عمل یکسان را در چند دستگاه به‌طور جداگانه انجام دهید. همچنین به‌راحتی قادر خواهید بود لینک‌ها و فایل‌ها را بین دستگاه‌های خود و یا با دوستانتان به اشتراک بگذارید.


6-    Rapportive
یکی از افزونه‌های جذاب گوگل کروم، افزونه‌ی Rapportive است. این افزونه فوراً یک snapshot از پروفایل کانتکت‌های ایمیلتان را در اختیار شما می‌گذارد. با برقراری ارتباط بین جیمیل و حساب کاربری لینکدین، در نوار کناری هر ایمیل به‌طور اتوماتیک اطلاعاتی از قبیل تصاویر، مکان، عنوان و لینک‌های شبکه‌های اجتماعی آن‌ها قرار می‌گیرد. در ضمن، شما نیز می‌توانید برای هر پروفایل یک یادداشت اضافه کرده و آنچه در فکرتان است را برای یادآوری در آینده در آن ذخیره کنید.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، می‌توانید به‌سرعت به اطلاعات ابتدایی در مورد همه‌ی کانتکت‌های خود دسترسی داشته باشید.

7-    Stay Focusd
از دیگر افزونه‌های گوگل کروم، Stay Focusd است که به شما اجازه می‌دهد تا برخی وب‌سایت‌ها، یا زیر دامنه‌های خاص و یا تنها صفحاتی را بلاک کنید. همچنین می‌توانید برای زمان‌های مشخصی از روز برای این صفحات بلاک شده زمان‌بندی خاصی انجام دهید تا فقط در این تایم‌های مخصوص بتوانید این صفحات را آزاد کرده و از آن‌ها استفاده کنید. این کار برای مدیریت زمان بسیار مفید بوده و باعث می‌شود وقتتان بیش از اندازه در این وب‌سایت‌ها تلف نشود.

چرا باید از این افزونه استفاده کرد؟ با استفاده از این افزونه، قادر خواهید بود برای اتمام کارهایتان، بدون ایجاد حواس‌پرتی، بلوک‌های زمانی تنظیم کنید.

 

 


موفقیت در کسب‌و‌کار

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۲ آذر ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


موفقیت در کسب‌و‌کار

چرا برای موفق شدن در کسب‌وکارتان به یک استراتژی بازاریابی محتوایی برنامه‌ریزی‌شده نیاز دارید؟
با توجه به تنوع بسیار زیاد دیدگاه‌های موجود درزمینهٔ بازاریابی محتوایی، پیدا کردن یک استراتژی که بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد، کار سختی است.بااین‌حال تعدادی روش خاص وجود دارد که شما می‌توانید با استفاده از آن‌ یک استراتژی بازاریابی محتوایی بسیار مؤثر را طرح‌ریزی کنید که نتایج دلخواه و موردنیاز را برایتان ایجاد کند.
برای مثال، می‌توانید در مورد استفاده از محتواهایی با متون طولانی نیز فکر کنید. این نوع محتواها برای موتورهای جست‌وجو از نظر رتبه‌بندی، دارای اعتبار بیشتری هستند. باید تمرکز و جهت موضوعات خود را چنان طرح‌ریزی کنید که شامل کلمات کلیدی و عبارت‌هایی باشند که مشتریان هدف شما با احتمال زیادی در موتورهای جست‌وجوآن‌ها را جستجو خواهند کرد .برای تعاملی کردن هرچه بیشتر صفحه وب، در یک محتواغالباً از چند نوع رسانه، از ویدیو گرفته تا اینفوگرافی و ... استفاده می‌شود.
زمانی که می‌خواهید یک استراتژی محتوایی راکه برای کسب‌وکارتان نتیجه بسیار خوبی داشته باشد، طرح‌ریزی کنید، لحظه‌ای دست نگه داشته و اهداف خود در موردنرخ تبدیلی که می‌خواهید به آن دست یابید را بسنجید.شما کدام‌یک از این دو گزینه را ترجیح می‌دهید؟ نوشتن یک مقاله کوتاه‌تر یانوشتن یک شاهکار پنج‌هزار کلمه‌ای باتصاویرو ویدیو. برای پاسخ به این پرسش باید بررسی کنید که کدام‌یک از آن‌ها برای مشتریان هدف شما جذابیت بیشتری خواهد داشت. شاید محتوای طولانی بتواند برای چند روز مخاطبانی را جلب کند؛ اما میزان دوامی که جذابیت این محتوا دارد، ارزش واقعی آن را مشخص می‌کند؛بنابراین بعید نیست که محتوای کوتاهی که موردعلاقه‌ی گروه هدف شماست، برای مدتی طولانی در بین آن‌ها جذاب باشد.

شاید برایتان جالب باشد که بسیاری از بازاریابان محتوایی در عمل یک استراتژی مطالعه شده و مستندسازی شده ندارند. درواقع نتایجی که از تحقیقات مرکز بازاریابی محتوایی به‌دست‌آمده ثابت کرده‌اند که تقریباً دوسوم از بازاریابان محتوایی، حتی طرح بسیار ساده‌ای که به‌صورت مکتوب باشد ندارند. بنا به گفته‌ی رابرت رز، 95 درصد از بازاریابان محتوایی مؤثرتا حدود کمی استراتژی دارند؛ درحالی‌که55 درصد از بازاریابانی که اثرگذاری آن‌ها کمتر است، حتی 1 استراتژی مختصر هم ندارند.
    

 

 

ادامه مطلب


تفاوت‌های میان یک کارمند و یک کارآفرین

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۱۵ آبان ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


تفاوت‌های میان یک کارمند و یک کارآفرین

کارآفرینان ... رئیس خودشان هستند و در هرزمانی که مایل باشند و به هر نحوی که بخواهند کار می‌کنند. آن‌ها می‌توانند کار خود را از پارکینگ خانه‌شان شروع کنند و با این کار به‌راحتی می‌توانند در طول روز هر لباسی را که دوست دارند بپوشند. آن‌ها پیشگامان نوآوری هستند. ازنظر اکثر ما، کارآفرینان همه‌ی آن چیزی را که کارمندان دوست دارند داشته باشند را دارند. آیا واقعیت این‌طور نیست؟

ادامه مطلب


بازاریابی استارتاپ (قسمت دوم)

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۳۱ شهریور ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


بازاریابی استارتاپ (قسمت دوم)

حساسیت‌های استارتاپ خود را مشخص کنید

نقاط قوت و نقاط ضعف رقبای خود را شناسایی کنید تا بتوانید برای بازاریابی بهتر محصولات خود، تصمیمات درستی بگیرید. همه‌ی اطلاعاتی که از رقبا در دسترس است را گردآوری کنید. اگر برای خود مرز مشخصی دارند، پس‌ازآن، از زاویه مشخصی که در آن ضعف دارند، آن‌ها را بررسی کنید.

شما زمانی اندکی برای تعامل با نویسندگان، قبل از انتخاب و به‌کارگیری آن‌ها دارید.

بر روی یک یا دو مورد از نقاط قوت خود در گزاره ارزش‌تان، تمرکز کرده و از آن‌ها برای ایجاد هیجان رسانه‌ای استفاده کنید.

ادامه مطلب


بازاریابی استارتاپ (قسمت اول)

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۸ شهریور ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


بازاریابی استارتاپ (قسمت اول)

بازاریابی استارتاپ به‌طورکلی یک علم مجزا محسوب می‌شود. متأسفانه اصطلاح رایج "تو کار را شروع کن بقیه کارها خودشان پیش می‌روند!" در این مورد کارایی نخواهد داشت.

معمولاً آن دسته از داستان‌هایی که حکایت از موفقیت یک‌ شبه دارند، در اصل حاصل تلاش شبانه‌روزی و طاقت‌فرسا در طول سالیان دراز هستند. به دلیل محدودیت‌های زمان‌، بودجه‌ و برخی توانایی‌ها، بازاریابی استارتاپ‌ها با مشکلاتی مواجه هستند. هر تلاشی، حتی اگر بسیار کوچک باشد، باید بی‌وقفه انجام شود. برای برخی مسائل، همیشه استراتژی‌های سنتی پاسخگو نیستند.

اما در این میان برای پیروزی یک راز وجود دارد: ترکیب کانال‎‌های مناسب باهم؛ به‌عبارت‌دیگر، ترکیب بازاریابی محتوا و روابط عمومی.

ادامه مطلب


کارآفرینان احساسی، احساسات کارآفرینی

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۴ شهریور ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


کارآفرینان احساسی، احساسات کارآفرینی

چگونه مدیران و کارآفرینان می‌توانند با کنترل احساسات خود تصمیم بگیرند؟ چه ویژگی‌های خاصی، کارآفرینان خوب را از کارآفرینان عالی، متمایز می‌کند؟ طبق تحقیقات اخیر، منفی‌ترین احساساتی که کارآفرینان به‌طور مداوم با آن مواجه هستند، ترس، تردید و پشیمانی است. 

ادامه مطلب


سدی نیست که شکسته نشود

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۰ شهریور ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


سدی نیست که شکسته نشود

مایکل جردن که یکی از افسانه‌های بسکتبال است، از همان موقع تولد، موفق به دنیا نیامده بود. او با موانع و مشکلات بسیار زیادی دست‌وپنجه نرم کرد ولی سرانجام رؤیایی را ساخت که بسیاری از مردم آرزویش را دارند.

ادامه مطلب


با این 6 روش، موفقیت را هک کنید

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۸ شهریور ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


با این 6 روش، موفقیت را هک کنید

آیا دوست دارید رشد استارتاپ خود را نظاره‌گر باشید؟ هک رشد، تبدیل به یک روش مشهور برای ایجاد رهبری و فروش بیشتر، مخصوصاً در استارتاپ‌هایی که در تنگنای مالی قرار دارند، می‌شود. اگرچه، هک رشد یک اصطلاح جدید است، اما مفهومی که پشت آن پنهان است، به‌خوبی جا افتاده است. بازاریاب‌ها، برای رشد کمپانی خود، سال‌های طولانی از استانداردها، ایجاد پیشنهادهای هدفمند و اعمال‌نفوذ در نمایش‌های رسانه‌ای، استفاده کرده‌اند.

ادامه مطلب