چت آنلاین ایرانی

نوشته   مدیر سایت     ۰۱ تیر ۱۳۹۶    در مورد وبلاگ


چت آنلاین ایرانی

سلام .اینا دوستای من هستن . اومدیم که یه ارتباط خوب بین شما و بازدیدکنندگان وب سایتتون بسازیم . یادمون باشه ، هر بازدید کننده یک مشتریه .

http://raychat.io

رایچت 

raychat

ادامه مطلب


بازاریابی سنتی!

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۱۱ اسفند ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


بازاریابی سنتی!

تعدادی از مهارت بازاریابی سنتی که هنوز هم باید موردتوجه قرار گیرند

حتی اگر از آن دسته افرادی باشید که هنوز هم خود را با دنیای دیجیتال وفق نداده‌اید، احتمالا آگاه هستید که تکنولوژی دیجیتال تا چه اندازه‌ای بر سازمان‌ها و صنایع تأثیر گذاشته و بر آن‌ها غالب گشته است. 81 درصد از خریداران قبل از اقدام به خرید، به‌صورت اینترنتی در مورد کالای موردنظر تحقیق می‌کنند. در حدود 51 درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند در طی همین تحقیقات، کمپانی جدیدی کشف کرده و یا با محصول جدیدی آشنا می‌شوند. سازمان‌های بسیاری تصدیق می‌کنند که با توجه به منافعی که تکنولوژی دیجیتال برای آن‌ها به همراه می‌آورد، تصمیم گرفته‌اند که به تخصیص بودجه‌ی بازاریابی خود در کانال‌های دیجیتال ادامه داده و حتی این بودجه را افزایش دهند.

این گفته‌ها برای بازاریابی سنتی چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ طبق نتایجی که طی تحقیقات انجام‌شده در سال 2016 حاصل شده، 40 درصد از متخصصان بازاریابی در مورد امنیت شغلی خود در آینده شک دارند. اغلب آن‌ها ابراز نگرانی کرده‌اند که ممکن است پیشرفت‌های بازاریابی دیجیتال آن‌ها را از صحنه رقابت خارج کند.

هرچند تکنولوژی دیجیتال ممکن است غالب شود، ولی ما می‌خواهیم دلایلی ارائه کنیم که بازاریابی سنتی نیز از اهمیت کمی برخوردار نیست؛ و در واقع برای اجرای مؤثر یک استراتژی یکپارچه ضروری نیز هست. صرف‌نظر از اینکه شما خود را با کانال‌های آنلاین وفق داده‌اید یا با کانال‌های آفلاین، در ادامه تعدادی از مهارت‌های بازاریابی سنتی را که هنوز هم باید مورد استفاده قرار گیرند لیست کرده‌ایم که خواندن آن خالی از لطف نیست.


استراتژی و برنامه‌ریزی
اگرچه تکنولوژی دیجیتال در تغییرات مثبت و ایجاد ROI قابل‌توجه، تأثیر زیادی دارد، بااین‌وجود تنها 50 درصد از سازمان‌ها برای خود استراتژی بازاریابی دیجیتال دارند. بیشتر از 16 درصد افرادی که استراتژی دارند هنوز آن را با فعالیت‌های بازاریابی خود یکپارچه نکرده‌ و درواقع این استراتژی را به کار نمی‌گیرند. این موضوع نشان‌دهنده این واقعیت است که اگرچه بازاریاب‌ها می‌توانند از مزایای انجام فوری و تسریع در اتوماسیون بهره‌مند شوند اما آن‌ها به‌ندرت برای سازمان‌دهی و مستندسازی این رویکرد خود وقت صرف می‌کنند.

این یک اشتباه اساسی است. اگر یک متخصص بازاریابی در ایجاد یک برنامه دیجیتال منسجم شکست بخورد، طبیعتاً در اندازه‌گیری کارایی برنامه‌اش نیز دچار مشکل خواهد شد. بدون اطلاعات لازم و نگرشی ارزشمند، بازاریاب‌ها با مشکل بهینه کردن فعالیت‌های دیجیتال روبه‌رو خواهند بود که این خود به‌تدریج می‌تواند بر روی نرخ تبدیل و ROI نیز تأثیر منفی بگذارد.


تنها 50 درصد از سازمان‌ها برای خود استراتژی بازاریابی دیجیتال مستند شده دارند.

ارزش بازاریابی سنتی در این است که در سازمان و برنامه‌هایش ریشه دارد.
تنظیم اهداف سطح بالا، مشخص کردن مشتریان هدف و مستند کردن هر قدم محسوس، عملی‌ترین متد برای ضمانت موفقیت یک استراتژی است.


کپی‌رایت
شاید این‌گونه به نظر برسد که بازاریابی محتوایی به ابتکارات دیجیتال دنیای امروز مربوط می‌شود، اما ریشه آن در بازاریابی سنتی بوده و مهارتی برای در ارتباط بودن با مشتریان هدف محسوب می‌شود. صرف‌نظر از اینکه این محتوا یک پیام بازرگانی تلویزیونی باشد یا یک تبلیغ کاغذی و یا یک ایمیل تبلیغاتی، بازاریاب‌ها باید قادر باشند که برند خود را به‌گونه‌ای شرح دهد که این برند در ذهن مخاطب ماندگار شود.

شاید کپی کردن نوشته‌ای که به‌خوبی به رشته تحریر درآمده قدرت آن را داشته باشد که سازمان را با خوانندگان ارتباط دهد، اما به‌طور هم‌زمان شخصیت و هویت منحصربه‌فرد آن را نیز از بین خواهد برد. یک کپی زمانی مؤثر است که واضح و مختصر باشد و به‌جای اینکه منحصراً بر هدف فروش محصولات برند متمرکز شود، نیازهای مشتری را پیش‌بینی کند. همچنین داشتن یک لحن محاوره‌ای در مردمی جلوه دادن برند نقش به سزایی دارد.

ازآنجایی‌که دنیای دیجیتال در حال پیشروی به سمت نوآوری و تکامل است، هنگامی‌که ویژگی‌های بسیار فنی سئو و ابزارهای آنالیزی که کاملاً مبتنی بر داده هستند را مشاهده می‌کنیم، کپی یک کار غیر ضروری به حساب می‌آید.

مسلماً در بیشتر مواقع اندازه‌گیری ROI تکنیک‌های بازاریابی سنتی بسیار سخت است؛ اما زمانی که با یک روش مبتکرانه در یک بیلبورد یا آگهی تلویزیونی به نمایش گذاشته شود، می‌تواند به اندازه هر رسانه آنلاینی چشم‌نواز باشد. دلیل مهم بودن کپی‌رایت هم در رسانه‌های آنلاین و هم رسانه‌های آفلاین، همین موضوع است.

بازاریابی رویداد
بازاریابی رویداد نوع دیگری از تکنیک‌های بازاریابی سنتی است که امروزه با دنیای دیجیتال منطبق شده است. وبینارها، پادکست‌های زنده و چت‌های توییتر، به همان شکلی توسعه داده شده‌اند که کنفرانس‌ها و سایر رویداد‌های شبکه‌ای آفلاین برگزار می‌شوند. به‌طور مشابه، همه‌ی آن‌ها اهداف یکسانی را دنبال می‌کنند- ایجاد هیجان در ارتباطات با مشتریان موجود و مشتریان بالقوه.

رویدادها قابلیت آن را دارند که یک تأثیر فراموش نشدنی در ذهن مخاطب ایجاد کرده و شما را در رسیدن به اهداف کسب‌وکارتان یاری کنند. آن‌ها این قابلیت را دارند که یک بسط فیزیکی برای برند شما باشند، همچنین یک فرصت برای برقراری ارتباط با مشتریان و مردمی که در پشت سر آن‌ها هستند. جالب است بدانید که 83 درصد از بازاریاب‌های B2B مقادیر کلانی را بر روی رویدادها سرمایه‌گذاری می‌کنند و تقریبا 20.5 درصد از بودجه بازاریابی هم به رویدادهای فیزیکی و هم به رویدادهای آنلاین اختصاص داده می‌شود.

صرف‌نظر از اینکه شما یک بازاریاب B2B هستید و یا یک سازمان B2B، یک بازاریاب کاملاً دیجیتال هستید و یا تکنیک‌های سنتی را با آن ترکیب کرده‌اید، در همه حالت بازاریابی رویداد یک مهارت ضروری محسوب می‌شود. در کنار برقراری ارتباط با مشتری، بازاریابی رویداد به شما در تولید لید، هوشیاری برند و آموزش به مخاطبان هدفتان درباره‌ی محصولات و سرویس‌هایتان نیز کمک خواهد کرد. اگر رویدادها آفلاین هستند، امکان تماس فوق‌العاده گران‌بهای رودررو را فراهم می‌کنند. اگر رویدادها آنلاین هستند، رسیدن به مخاطبان هدف را بی‌اندازه برایتان سهل خواهند کرد.
اگر رویداد خود را با محوریت شخصیت برندتان و یک حس خلاقانه قوی برگزار کنید، قطعاً می‌تواند یک ابزار تبلیغاتی بسیار قدرتمند محسوب شود.

20.5 درصد از بودجه بازاریابی هم به رویدادهای فیزیکی و هم به رویدادهای آنلاین اختصاص داده می‌شود.

روابط عمومی
همانند دنیای آفلاین و آنلاین، دنیای دیجیتال و سنتی نیز با سرعت زیاد و غیرقابل‌باوری در حال ادغام هستند. هنوز هم PR (روابط عمومی) از مهارت‌های بسیار مهمی است که بین این دو دنیای مختلف پل می‌زند. PR و بازاریابی به‌طور جدایی‌ناپذیری به هم دیگر وصل شده‌اند و ظهور تکنولوژی دیجیتال این ارتباط را کاهش نداده است.

اکثر سازمان‌ها در مورد ایجاد دید برای برند خود ابراز نگرانی می‌کنند. اگر استراتژی ارتباطی مشتریان شما نه با بازاریابی و نه با PR یکپارچگی ندارد، در این صورت ایجاد تأثیر زیاد و همچنین دستیابی به همه اهدافتان سخت‌تر خواهد شد.

درحالی‌که شواهد نشان می‌دهد تأثیرات تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال نسبتاً سریع و مستقیم است، ممکن است استراتژی روابط عمومی مدتی طول بکشد تا جواب دهد؛ یعنی زمان خواهد برد تا منجر به برقراری ارتباط شده و هوشیاری برند را ارتقا دهد. هنوز هم بدون استفاده از قابلیت‌هایی که تکنیک سنتی روابط عمومی می‌تواند داشته باشد، حتی اگر از تکنیک‌های بازاریابی شبکه‌های اجتماعی نیز استفاده شود، بازهم برقراری ارتباط با افراد تأثیرگذار جامعه، روزنامه‌نویسان و وبلاگ نویسان مشکل خواهد بود. اگر شما می‌خواهید یک پست مهمان را در جهت دستیابی به بک‌ لینک‌هایی با کیفیت بالا در یک نشریه مشهور و قابل‌اطمینان منتشر کنید، اگرچه این کار در زمینه و تخصص بازاریابی محتوایی و جست‌وجویی است، بازهم موفقیت آن نیز به دانشی که در اصول روابط عمومی باکیفیت نهفته است، بستگی دارد.
سرویس مشتری
فناوری دیجیتال زمینه‌ای است که تکنولوژی و ابزارهای آنلاین در آن حکومت می‌کنند. زمانی که تمرکز بر روی اتوماسیون و بهره‌وری است، چشم‌پوشی کردن از آن دسته انسان‌هایی که پشت مخاطبان هدف شما قرار دارند بسیار آسان است، اما باید به یاد داشته باشید که صرف‌نظر از این‌که دنیای دیجیتال تا چه حد پیشرفت کرده است، مشتریانتان باید مثل همیشه برای شما مهم باشند. این گفته مربوط به این می‌شود که درواقع ابزارهای دیجیتال مشتریان را توانمندتر می‌کنند. این تکنولوژی امکان تحقیق راجع به آنچه که می‌خواهند را برایشان فراهم کرده و به آن‌ها در گرفتن تصمیم نهایی یاری می‌رساند.

در طی سال‌های اخیر، فرصت‌هایی که می‌توانند به سازمان در به دست آوردن مشتری کمک کنند به‌طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته‌اند. امروزه به‌طور متوسط 70 درصد از سفر مشتری حتی قبل از اینکه پای مشتری به نمایندگی فروش برسد، به اتمام می‌رسد. این موضوع برای برندها به معنی این است که به‌جای فروش اجباری محصول به مشتری، پیروی از یک استراتژی بازاریابی مشتری محور که هم برای مشتری ارزش ایجاد کرده و هم باعث افزایش اطلاعات وی می‌شود، بسیار مهم است.


**  70 درصد از سفر مشتری حتی قبل از اینکه پای مشتری نمایندگی فروش برسد، به اتمام می‌رسد.

ویژگی‌هایی که سرویس مشتری سنتی برخوردار است را به ارتباطات مشتری دیجیتال خود ترجمه کنید. به‌عبارت‌دیگر، از این ویژگی‌های سرویس مشتری سنتی در برقراری ارتباطات مشتری دیجیتال کمک بگیرید. برای پاسخ دادن به پیغام‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی دریافت می‌کنید (هم پیغام‌های عمومی و هم پیغام‌های خصوصی)، از یک رویکرد فعال و واکنشی استفاده کنید. اپلیکیشن‌های شبکه‌های اجتماعی را دانلود کنید، به‌این‌ترتیب هنگام دریافت پیغام، تلفن هوشمند شما هشدار داده و به شما در هرچه کوتاه‌تر کردن زمان پاسخ‌گویی کمک زیادی می‌کند. شاید جالب باشد که بدانید از سال 2013 برند‌ها نرخ پاسخ‌گویی خود در شبکه اجتماعی فیس‌بوک را هرساله تا 143 درصد افزایش داده‌اند. پیاده‌سازی سیستمی که بتواند مشتریانتان را بر اساس فوریت نیاز آن‌ها اولویت‌بندی کند، راه‌تان را هموارتر خواهد کرد. البته بهتر است این سیستم دارای برنامه‌ای برای مدیریت بحران نیز باشد و به شما کمک که در جایی که نیاز دارید به شکایات مشتریان و یا هر نوع احساسات منفی واکنش دهید، بتوانید این کار را به‌موقع و با رفتار مناسب به انجام رسانید. اگرچه همه‌ی این فعالیت‌ها به استفاده از کانال‌های دیجیتال نیاز دارند، اما در هسته خود اصول اساسی سرویس مشتری سنتی را با آن‌ها ترکیب کرده‌اند.


تهیه یک عدد رزومه خوب

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۹ اسفند ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


تهیه یک عدد رزومه خوب

چگونه یک رزومه دیجیتال مارکتینگ عالی و بدون عیب تهیه کنیم؟

قدم اول: همانند یک کارفرما فکر کنید
زمانی که به نوشتن یک رزومه‌ی کاملاً بی‌عیب و نقص می‌اندیشید، احتمالاً اولین چیزی که به فکرتان خواهد رسید این است که چگونه مهارت‌های منحصربه‌فرد و نقاط قوت خود را به بهترین نحو ممکن به نمایش بگذارید و این رزومه دقیقا همان چیزی باشد که کارفرمای بالقوه شما انتظار آن را دارد. بهترین بازاریاب‌های دیجیتال می‌دانند که کمپین‌های مؤثر، چه کمپین‌های پیامکی چه کمپین‌های تصویری، چگونه با نیازمندی‌ها و ارجحیت‌های مخاطبان هدفشان متناسب است. یک رزومه دیجیتال مارکتینگ نیز فرق چندانی با این موضوع ندارد.

قبل از این‌که شروع به نوشتن کنید، در مورد مقام و موقعیتی که برای آن درخواست می‌دهید، همچنین به سازمانی که احتمالاً در آینده در آن مشغول به کار خواهید شد، به‌خوبی فکر کنید. اصول و ایدئولوژی کلیدی آن‌ها چیست؟ مزیت رقابتی منحصربه‌فرد آن‌ها نسبت به سایر رقبا چه چیزی می‌باشد؟ این شرکت به چه گروهی از جامعه ارائه خدمت می‌کند؟ با چه چالش‌ها و موانعی روبه‌روست؟ هرچقدر بیشتر در مورد کارفرمای آینده خود بدانید، به همان اندازه بهتر قادر خواهید بود رزومه خود را شخصی‌سازی کنید و خواهید توانست بسیار تأثیرگذارتر ظاهر شوید. بهتر است دامنه آگاهی شما شامل همه چیز، از تجزیه‌وتحلیل رقبا تا خلاصه کردن هویت سازمانی‌ موردنظرتان را دربر گیرد.


قدم دوم: چندین نسخه تهیه کنید
زمانی که اهمیت متناسب بودن رزومه‌تان را با ارجحیت‌های کارفرمایتان متوجه شدید، به‌زودی خواهید دریافت که تهیه بیش از یک نسخه از رزومه تا چه اندازه‌ای اهمیت دارد. احتمالاً این کار سخت به نظر آید، اما تنها چیزی که نیاز دارید تعدادی اصلاحات ساده و تغییرات جزئی در هر تکرار است تا بتوانید حس خوب قوی‌تری را متناسب با کارفرمای آینده‌تان در وی ایجاد کنید.

یک کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق تا اندازه زیادی به میزان شخصی‌سازی بستگی دارد. وقتی از پیشگامان این حوزه این سؤال پرسیده شد که یک مورد از قابلیت‌هایی که در آینده به موضوع مهمی در بازاریابی تبدیل خواهد شد چیست، تقریبا یک‌سوم از آن‌ها به شخصی‌سازی اشاره کردند. این یک تکنیک ساده است که می‌تواند هم برای مشتریان و هم برای سازمان‌ها تجربه‌های متناسب و هدفمند بیشتری را با خود به همراه آورد. زمانی که بتوانید به‌عنوان یک بازاریاب از شخصی‌سازی برای دست‌ یافتن به حضوری ارزشمند نزد مشتریان استفاده کنید، در این صورت می‌توانید از آن برای تقاضای استخدام و به دست آوردن شغل مناسب در زمان مناسب نیز استفاده کنید.


** از پیشگامان حوزه دیجیتال مارکتینگ این سؤال پرسیده شد که یک قابلیتی که در آینده به موضوع مهمی در بازاریابی تبدیل خواهد شد چیست، یک‌سوم از آن‌ها به شخصی‌سازی اشاره کردند.


برای مثال، اگر قصد دارید برای 3 شغل مدیریت دیجیتال مارکتینگ متفاوت درخواست دهید، ممکن است هرکدام از این سازمان‌ها مشخصات شغلی و ارجحیت‌های متفاوتی داشته باشند که این اختلافات نامحسوس و ظریف را بازتاب می‌کنند. ممکن است یکی از آن‌ها می‌خواهد بیشترین تمرکز خود را بر روی بازاریابی محتوایی قرار دهد درحالی‌که دیگری بر اهمیت ساختن کمپین‌های PPC تأکید بیشتری دارد و یا سومی سئو را اولویت قرار دهد. اگر شما برای همه‌ی این تقاضاها یک رزومه تهیه کنید، اینکه بتوانید مهارت‌های مرتبط خود را به‌خوبی به نمایش بگذارید تقریباً غیرممکن خواهد شد؛ اما اگر 3 رزومه تنها با تفاوت‌های کمّی اندک تهیه کنید، در این صورت به‌خوبی قادر خواهید بود آن توانایی که یک شرکت به‌خصوص به آن تأکید دارد را برجسته‌تر نشان داده و به‌این‌ترتیب شانس خود را در دعوت به مصاحبه و به دست آوردن نتیجه مطلوب افزایش دهید.

قدم سوم: مهارت‌های عملی خود را به نمایش بگذارید
به‌عنوان یک صنعت تازه شکل‌گرفته، نظر دادن در مورد سطح مهارت‌های یک فرد متقاضی کار دیجیتال مارکتینگ سخت است. اگر شما بتوانید مهارت‌های خود را به روشی ملموس به نمایش بگذارید، می‌توانید مزیت‌های بی‌چون و چرایی نسبت به رقبا داشته باشید.

یکی از مهم‌ترین متد‌های محک زدن توانایی‌هایتان در مقایسه با تخصص‌های دیجیتال مارکتینگ، معیار قرار دادن شرایط و صلاحیت‌های شناخته‌شده و موردقبول بین‌المللی است. طبق تحقیقات انجام‌شده، نیاز به آموزش کارمندان جزو 3 اولویت اول سازمان‌ها محسوب می‌شود. اگر بتوانید تعهدتان را نسبت به ادامه آموزش و ارتقاء مهارت‌هایتان ثابت کنید، در این صورت به‌طور طبیعی شما در نظر کارفرما‌ها یک متقاضی شایسته و باانگیزه خواهید بود.

با آماده کردن مثال‌های عملی می‌توانید توانایی خود در مهارت‌های پذیرفته‌شده‌ را به‌صورت عملی نیز نشان دهید. اگر قبلاً جزئی از یک کمپین موفق بوده‌اید یا تجربه مدیریت پروژه‌ی مهمی را دارید و یا هر تجربه‌ی ارزشمند دیگری را نیز در رزومه‎‌ی خود خاطرنشان کنید. این‌گونه مثال‌های ملموس از کارهای موفقیت‌آمیز پیشین، طبیعتاً تأثیر مثبتی بر نتیجه‌ی فرآیند استخدام خواهند گذاشت. روش‌هایتان و به‌خصوص نتایج آن‌ها را به‌طور خلاصه آماده کنید. مخصوصاً اگر مدرکی در رابطه با این تجربه‌ها دارید، برای مثال ارقام آماری و یا اسکرین‌شات از آن‌ها را در اختیار دارید بهتر است ضمیمه‌ی رزومه‌تان کنید.


قدم چهارم: ثابت کنید که شما منحصربه‌فرد هستید
با آماده کردن مثال‌های عملی از کارتان، قادر خواهید بود تا خود را از سایر رقبا متمایز جلوه دهید. با گسترده‌تر کردن این موضوع و پیدا کردن فرصت‌های دیگری که ارزش منحصربه‌فرد شما را بیشتر به نمایش بگذارند، به چشم کارفرمای احتمالی‌تان، متفاوت‌تر از سایر متقاضی‌ها خواهید بود. اغلب کارمندان آینده‌نگر تنها در صورتی موقعیت‌ها و مسئولیت‌های کلیدی قبلی‌شان را در رزومه خود لیست خواهند کرد که مطمئن باشند این تجربه‌ها موجب خاص‌تر بودنشان خواهد شد.

فکر کنید که چه چیزی را می‌توانید برای کارفرمای خود ارائه دهید که رقبای‌ شما نمی‌توانند؟ صرف‌نظر از سطح اعتمادبه‌نفستان، پاسخ به این پرسش زیاد هم سخت نیست. چه شما از این موضوع اطلاع داشته باشید چه اطلاع نداشته باشید، طبیعتاً آوردن این ویژگی‌های بی‌نظیر در رزومه‌‌تان تأثیر مثبتی دارد. برای مثال شما ممکن است غیر از زبان خودتان با چندین زبان دیگر نیز آشنایی داشته باشید و برای یک شغلی در یک استارتاپ کوچک ولی روبه رشد تقاضا دهید. اگرچه شاید این خصوصیت در شرایط لازم برای شغل مربوطه قید نشده باشد، بدون شک آشنایی با چند زبان از مزایایی خواهد بود که سازمان هنگام نفوذ در بازارهای جدید به آن نیاز پیدا خواهد کرد.

به‌طور مشابه، ممکن است یک سازمان به دنبال نرخ تبدیل در صفحه محصولات خود باشد. اگر شما به‌عنوان یک متخصص دیجیتال مارکتینگ، سابقه موفقیت قابل‌توجهی در بهینه‌سازی نرخ تبدیل دارید و می‌توانید مثال‌هایی از این مهارت را تهیه کنید، در این صورت نسبت به متقاضیانی که چنین چیزی را ضمیمه رزومه خود نمی‌کنند ارجحیت خواهید داشت.
قدم پنجم: خود را با سازمان موردنظر سازگار کنید
یکی از مهم‌ترین دلایلی که یک فرد می‌تواند شغل خود را حفظ کند، توانایی وی در انطباق خود با اصول اخلاقی و فرهنگ سازمانی است که در آن کار می‌کند.

**  تناسب یعنی اینکه بین هنجارها و ارزش‌های فرد و سازمانی که در آن مشغول به کار است، سازگاری وجود داشته باشد.

هنگامی‌که به دنبال فرصت‌های جدید شغلی هستید، یکی از مسئولیت‌هایتان این است که به دنبال سازمانی باشید که می‌توانید خود را با فرهنگ آن منطبق کنید. این به نفع هر دو طرف است.

هنگامی‌که سازمانی را یافتید که ارزش‌هایش با ارزش‌های شما هماهنگ است، بستگی به شما دارد که چگونه با رزومه‌ای که تهیه می‌کنید ادامه فرآیند را پیش ببرید. فکر کنید که چگونه می‌توانید به سازمان در جهت دستیابی به اهدافش کمک کنید. به موفقیت‌های پیشین خود رجوع کنید. آن بخش از مسئولیت‌ها و سیاست‌های سازمان موردنظر که برای شما جذابیت خاصی دارد را به‌طور برجسته‌تر بیان کنید. تعهد خود را نسبت به حفاظت از محیط‌زیست و شرکت در کارهای خیریه نشان دهید. همچنین سعی کنید اشتیاق خود را نه‌تنها نسبت به نقشی که متقاضی آن هستید، بلکه نسبت به تمام سازمان نشان دهید.


گیمیفیکیشن

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۵ اسفند ۱۳۹۵    در مورد وبلاگ


گیمیفیکیشن

مفهوم گیمیفیکیشن اولین بار در سال 2002 بیان شد.گیمیفیکیشن از ارائه وظایف روزمره عمومی و آموزشی بصورت جذاب حرف میزند در فارسی ترجمه های مختلفی (بازی سازی- بازی گونه سازی-بازی آفرینی) برای این مفهوم ارائه شده که به نظر نگارنده هیچ کدام معرف دقیقی برای گیمیفیکیشن نیستند و در این مطلب از لغت گیمیفیکیشن استفاده میشود.
به تازگی گیمیفیکیشن در بحث بازاریابی هم استفاده میشود و به شیوه مناسبی مردم را تشویق به استفاده از کالا یا خدمات خاصی میکند.با استفاده از قوانین و مکانیک های بازی رقابت بین بازیکنان در دست یابی به هدفی خاص یا نتیجه قابل سنجش افزایش میدهد. گیمیفیکیشن از المان های موجود در بازی استفاده میکند تا فعالیت های روزمره و آموزشی را با جذابیت ارائه کند .مفهوم بازی جدی و گیمیفیکیشن مفاهیم متفاوتی هستند. اگر بازی طراحی شده که کاربر در حین بازی آموزش ریاضیات ببیند این یک بازی جدی است .و اگر در طول آموزش ریاضیات آیتم هایی در نظر بگیریم که این یادگیری را برای کاربر لذت بخش کند مفهوم گیمیفیکیشن را پیاده کردیم.نکته قابل ذکر این است که در مورد اول فرد در حال بازی کردن است و در مورد دوم فرد در حال یادگیری ریاضیات و نتیجه هر دو میتواند یادگیری ریاضی باشد.گیمیفیکیشن مفهوم مطلقی نیست و در بسیاری از فضاها قابل استفاده است اما نکته مهم این است که آن را در سطح محدودی تعریف نکنیم.
 اما گیمیفیکیشن چطور افراد را درگیر میکند؟ چه در محیط بازی و چه در محیط های غیر بازی فرآیند درگیر شدن و با اشتیاق و انگیزه ادامه دادن چطور اتفاق میفتد؟ برای بررسی این موضوع دو تئوری را مورد بحث قرار میدهیم.
تئوری خود تنظیمی:در سال 2002 توسط رایان و دکی ارائه شده و از قویترین نظریات در حوزه انگیزش است .بر اساس این تئوری انسانها بصورت ذاتی فعال هستند و میل درونی به رشد دارند اما فاکتورهای بیرونی باید در این مسیر حمایت کننده باشند.انگیزش های درونی از هسته مرکزی خود سرچشمه میگیرند و با محیط در ارتباط نیستند .میتوان آنها را به این شکل تعریف کرد:فعالیتی که فردی انجام میدهد چون بصورت ذاتی لذت بخش و جالب است.اما انگیزش های بیرونی توسط محیط ما هدایت میشوند و نتایج آن قابل تفکیک از خود فعالیت است مثلا بدست آوردن پول یا برنده شدن در مسابقه .
برطبق این نظریه محیط هایی که به فرد در تجربه کردن احساس خودمختاری و رقابت کمک بکند و باعث شود فرد در ارتباط با دیگران باشد بالاترین سطح انگیزه و درگیری را در پی دارد.
تئوری روانی یا فلو: در سال 1990 توسط روان شناسان مثبت نگر ارائه شده است و به تمرکز بالا و درگیر شدن کامل در یک فعالیت اشاره دارد. به حالتی از بدن و ذهن اشاره دارد که کاملا درگیر است و لذت را تجربه میکند.مفهوم عامیانه روانی همان غرق شدن در کاری است.ممکن است یک نقاش ساعت ها در حال نقاشی باشد و درین پروسه احساس خستگی نکند و یا یک پسر بچه درحال بازی های کامپیوتری به نیازهای گرسنگی و تشنگی هم اهمیت نمیدهد .مفهوم  روانی از طرفی به مفهوم انگیزش های درونی اشاره دارد که فرد در حال انجام کاری صرفا بخاطر خود آن کار است و لذت زیاد و کارایی بالا صرفا بواسطه لذت بخش بودن آن است و از طرفی به رابطه بین مهارت و چالش میپردازد و بیان میکند برای چالش های بسیار آسان و بسیار سخت حالت روانی وجود ندارد.روی دیگر این سکه این است که اگر چالشی مطلوب باشد در هر نوع چالشی میتوان حالتی از روانی را تجربه کرد. 
افزودن جایزه ها و پاداش ها برای ایجاد انگیزش های بیرونی یا ساختن جداولی برای رتبه بندی و ایجاد احساس رقابت میتوانند موثر واقع شوند اما گیمیفیکیشن کمی بیشتر از اینهاست و ما اصول طراحی یک بازی را در موقعیت ها و مشکلات دنیای واقعی استفاده میکنیم .گیمیفیکیشن چیزی فراتر از صرفا پاداش دادن و طراحی های جذاب است.برانگیختن احساساتی مانند رقابت تسلط خودمختاری انتخاب و ارتباط که منابع محرک انگیزش های درونی هستند به مراتب موثرتر عمل میکنند.
بطور کلی میتوان توضیح داد بازی دارای یک محیط و بازیکنانی است که بطور پیوسته بر هم تاثیر میگذارند و در این میان مفهومی به نام دشمن وجود دارد که بازیکنان در قالب قانون ها باید با آن مقابله کنند این دشمن میتواند زامبی هایی باشند که به کره زمین حمله کرده اند و یا یک معمای فکری باشد. در بکار بردن مفهوم گیمیفیکیشن در فضای غیر از بازی مفهوم دشمن دقیقا مسئله ای است که در محیط وجود دارد ومیخواهیم به کمک گیمیفیکیشن آنرا حل کنیم. 
در پیاده سازی گیمیفیکیشن در محیط مورد نظر ما باید شناخت درستی از کاربران و نیازهای آنها و منابع موجود و موضوع "دشمن" داشته باشیم.

ارغوان سعیدان


بازی

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۴ اسفند ۱۳۹۵    در مورد وبلاگ


بازی

 بازی و سرگرمی عنصر جدایی ناپذیر زندگی بشر است و امروزه با ظهور تکنولوژی شکل جدیدی به خود گرفته است طرفداران بازی های رایانه ای بازی های ویدیویی و بازی های گوشی های هوشمند روز به روز در حال افزایش هستند و سود حاصل از صنعت بازی با رشد بی سابقه ای در حال افزایش است و 3برابر صنعت فیلم سازی تولید درآمد دارد. به نظر میرسد بازی های مدرن چیزهایی فراتر ار بازی هستند و اشتیاق شدیدی در افراد ایجاد میکنند در حال حاضر در سراسر دنیا افراد 2میلیارد ساعت در هفته مشغول بازی های آنلاین هستند . 
وقتی درباره ساعت های زیاد بازی کردن صحبت میشود خیلی ها از آن بعنوان یک پدیده منفی یاد میکنند که جلوی رشد پیشرفت و کارهای مفید را میگیرد .بازی های ویدیویی به عنوان یک سرگرمی که خروجی مفیدی ندارند و آسیب فیزیکی و روانی هم بدنبال دارند توضیح داده میشوند . بازی کردن طولانی و بدون تحرک موجب آسیب فیزیکی به ستون فقرات و مشکلات بدنی میشود و مواردی از بازی اعتیادگونه افراد گزارش شده به طوریکه درباره قرار دادن قماربازی اینترنتی به عنوان یک اختلال در کتب روانپزشکی بحث های جدی وجود دارد. واضح است که دنیای مدرن امروز شیوه زندگی ما و نحوه ارتباطات ما را تحت تاثیر قرار داده است و مشخصا این تاثیرات باید به نحو مناسبی بررسی شوند اما جنبه دیگری که در این مطلب میتوان به آن پرداخت اشاره به این واقعیت دارد که افراد زیادی زمان های واقعی زیادی را در این دنیاهای مجازی میگذرانند و این موضوع از دو جنبه قابل بررسی است یک اینکه چه چیز در این دنیاهای مجازی تا این حد جذاب و اغوا کننده است؟ ودوم اینکه آیا میتوان ازین جذابیت ها برای پیشبرد اهدافمان در زمینه های آموزشی بازاریابی یا استفاده بهینه از منابع انسانی در محیط کار استفاده کرد؟
در بازی های پر طرفدار دنیا ویژگی های زیر را میتوان یافت:
اهدافی مشخص و واضح وجود دارند که در سطوح مختلف و متناسب با توانایی فرد ارائه میشود.موارد ارائه شده نه بسیار دشوار هستند که فرد را از ادامه بازی مایوس کنند و نه آنقدر ساده هستند که شوقی را در فرد ایجاد نکنند.تکالیفی که افراد میدانند با تلاش مناسب حتما به نتیجه خواهند رسید بیشترین انگیزه را برای درگیر شدن با تکالیف در پی دارند.
در محیط این بازی ها هیچ تلاشی بدون پاداش باقی نمیماند.در مسیر رسیدن فرد به هدف اصلی بازی تلاش های بازیکن بدون پاسخ باقی نمیماند و همیشه پیامی مبنی بر نزدیک یا دور شدن از هدف به بازیکن ارائه میشود.افراد بطور مستقیم نتیجه فعالیتشان را میبینند و این صراحت افراد را به ادامه تلاش برای رسیدن به هدف ترغیب میکند.
در فضای مجازی افراد بطور داوطلبانه به تازه واردها کمک میکنند و در فضای آنلاین بازی ها اطلاعات و ابزارهایی در اختیار هم قرار میدهند احساس تعلق به یک جامعه از افرادی که قوانین بازی را پذیرفته اند و همه باهم برای هدف مشترکی تلاش میکنند باعث وفاداری زیاد بازیکنان به هم میشود.
اگر ما در محیط کار محیط آموزش و یا محیط کسب و کارمان بتوانیم فضایی منطبق بر بافت موجود و این ویژگی ها خلق کنیم دنیای واقعی جذابتری خلق کردیم و میتوان امیدوار بود افراد با میل بیشتری در این محیط ها حضور یابند.

ارغوان سعیدان


شروع گرافیست بودن

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۳ اسفند ۱۳۹۵    در مورد طراحی


شروع گرافیست بودن

6 روش اثبات‌شده برای ارتقا مهارت‌های طراحی گرافیک

1-    در مورد تئوری طراحی مطالعه کنید
طراحی گرافیک صرفاً یک شغل نبوده و یک تخصص و حرفه محسوب می‌شود؛ بنابراین اگر بخواهید به‌طور خودآموز این تخصص را یاد بگیرید و یا از طریق کار کردن روی پروژه‌ی واقعی به یادگیری آن بپردازید، وقت زیادی باید صرف کنید. مطمئناً هیچ جایگزین دیگری برای یادگیری طراحی به‌صورت رسمی وجود ندارد.
اگر تاکنون در هیچ دوره آموزشی معتبری شرکت نکرده‌اید که مفاهیم و پایه‌های طراحی از قبیل درک درست از مفاهیمی چون تئوری گرید، تئوری رنگ‌ها، فن چاپ و نسبت طلایی را به شما آموزش دهد، می‌توان گفت که قافله عقب افتاده‎اید.
بنابراین باید برای ارتقاء مهارت‌های خود و داشتن حضوری پررنگ در رقابت‌ها تصمیم به انتخاب یک دوره کامل آموزشی آکادمیک بگیرد و یا در یک دوره فشرده آموزشی ثبت‌نام کنید یا اینکه یک دوره آموزش از راه دور را برگزینید. همچنین می‌توانید با یک برنامه آموزشی همه‌منظوره که برای این کار تهیه شده و شامل کتاب و فیلم‌های آموزشی است پیش بروید. آنچه مهم است این است که باید یکی از این راه‌ها را انتخاب کرده و خود را برای سال جدید آماده کنید.

2-    جذب بازخورد‌های مثبت و منفی و انتقاد‌های دیگران
همانند معماران و سایر طراحان یکی از چیزهایی که می‌تواند باعث پیشرفتتان شده و شما باید بتوانید به آن خوب واکنش دهید، انتقاد است. اگر قصد ارتقاء مهارت‌هایتان را دارید، باید آگاه باشید که از ضروریات این امر، پذیرش انتقاد و برخورد مناسب با آن است.

بازخورد مثبت زمانی خوب است که طرح شما واقعاً شایستگی آن را داشته باشد، اما باید بدانید که با این بازخورد شما به چیزی جز احساس غرور نسبت به ارزش خود دست پیدا نمی‌کنید؛ و اگر این بازخورد مثبت تنها از روی چاپلوسی طرف مقابل باشد و درحالی‌که طرح شما واقعاً سزاوار آن نیست در این صورت تأثیر منفی بر روی روند رشد بعدی شما خواهد گذاشت.

بنابراین باید توجه کنید که هنگام اشتراک طرح‌های خود در فیس‌بوک یا اینستاگرام و ...؛ و حتی هنگام اشتراک آن‌ها تنها با تعداد محدودی از دوستان و همکاران خود، واژه‌های خود را به‌گونه‌ای انتخاب کنید که بتوانید ماکزیمم انتقاد آن‌ها و نظرات واقعی‌شان را به دست آورید.

برای مثال، به‌جای اینکه فقط بگویید که:" نظر شما چیست؟" و پاسخی شبیه به "عالی است." دریافت کنید، بهتر است سؤال خاص‌تری را مطرح کنید. مثلاً سؤال خود را این‌گونه بپرسید: " این خلاصه‌ای از طرحم است. به نظر شما خوب انجام شده‌ است؟ آیا ایده‌ای برای تکمیل یا تصحیح آن دارید؟"، " در اولین نگاه کدام بخش از طرح نظر شما را به خود جلب کرد؟" این‌گونه پرسش‌ها طرف مقابل را قادر خواهد ساخت تا کار شما را با احترام و به‌طور سازنده‌ای مورد انتقاد قرار دهد.

بازخورد دادن نسبت به کار سایر طراحان نیز می‌تواند برای خود شما هم مفید واقع شود؛ چراکه این کار به شما کمک می‌کند تا مهارت انتقاد سازنده را به همان نحوی که برای کارهای خود می‌پسندید در خود افزایش دهید.


3-    یک پروژه‌ی جانبی را شروع کنید
انجام دادن یک کار تکراری بارها و بارها در کار روزانه منجر خواهد شد تا مهارت شما رفته‌رفته کهنه شده و اشتیاقتان به‌تدریج رو به افول برود؛ بنابراین بهتر است کنار کار اصلی خود پروژه‌ای را برای خودتان شروع کرده و به‌این‌ترتیب با یاد گرفتن چیزهای جدید، انگیزه خود را بالا نگهدارید.
یاد گرفتن یک مهارت طراحی جدید زمانی که برای ساختن یک چیز جدید به آن احساس نیاز کنید، بسیار آسان‌تر خواهد شد. مخصوصاً اگر آن چیزی باشد که به شخص شما تعلق دارد. یک پروژه تفننی و از روی علاقه، شما را به یادگیری مهارت‌های جدیدی که قبل از آن حتی فکرش را هم نمی‌کردید، هدایت می‌کند.

4-    تجربه
یک اصطلاح رایج در دنیای استارتاپ‌های وب وجود دارد که چنین می‌گوید: "سریع‌تر شکست بخورید" . به‌عبارت‌دیگر تنها با امتحان کردن ایده‌های زیاد و تلاش برای عملی کردن آن‌ها می‌توانید آنچه را که بهترین نتیجه را می‌دهد پیدا کرده و زمینه‌ای را که شما در آن پتانسیل بیشتری برای پیشرفت دارید، کشف کنید.
یک رویکرد این است که طراحان گرافیک می‌توانند هنگام تجربه کسب کردن با رسانه‌ها، مهارت‌ها و تکنیک‌های جدید نیز یادگیری خود را ادامه دهند؛ بنابراین بهتر است در سال جدید نیز به‌جای استفاده از فونت‌ها، رنگ‌ها، طرح‌بندی و نرم‌افزارهایی که در هر طرحی با آن‌ها برخورد می‌کنید، اندکی در کار خود تغییر ایجاد کرده و چیزهای جدید را امتحان کنید.

سبک حروف جدیدی انتخاب کنید. به‌جای طراحی دوبعدی، این بار طراحی سه‌بعدی را امتحان کنید. نرم‌افزارهای طراحی جدیدی را یاد بگیرید. به‌جای طراحی با مداد، طراحی با خودکار یا زغال و ... را امتحان کنید. یکی از قانون‌هایی را که تاکنون از آن‌ها تبعیت می‌کردید زیر پا بگذارید و ببینید چه رخ می‌دهد. اندازه قسمت‌های سفید را دو برابر کنید. خلاصه مطلب اینکه راه‌های مختلف را امتحان کنید تا چیزهای جدیدی کشف کنید.

ممکن است بسیاری از مواقع از این آزمون‌وخطا چیز مناسبی نصیبتان نشود، ولی بعضی مواقع آنچه به دست می‌آورید بسیار ارزشمند خواهد بود. حتی اگر نتوانستید چیز ارزشمندی به دست آورید، این فرآیند آزمون‌وخطا ذهنتان را بازتر خواهد کرد و به شما دید وسیع‌تری خواهد داد تا متوجه شوید که کدام‌یک از مهارت‌های خلاقانه‌تان نیاز به ارتقا دارد.


5-    با طراحان دیگر صحبت کنید
یکی از بهترین روش‌ها برای اینکه به‌عنوان یک طراح پیشرفت کنیم این است که با طراحان زیاد دیگری در تعامل باشیم؛ اما بعضی وقت‌ها این کار مشکل است. زمانی که شما باید تنها طراح در یک کمپانی بزرگ باشید، یا یک فریلنسر که به تنهایی در خانه کار می‌کند.
اما همه‌ی این‌ها جز بهانه‌ای بیش نیست. راه‌های ساده‌ی بسیاری وجود دارد که میتوانید از محیط خود بیرون آمده و با طراحان دیگر تماس داشته باشید.

در کارگاه‌ها، رویدادها و کنفرانس‌ها شرکت کنید. سعی کنید از طریق شبکه‌های اجتماعی با طراحان دیگر تعامل داشته و اطلاعاتی درباره‌ی آن‌ها به دست آورید. فروم‌ها را چک کنید. دوستی‌های جدیدی ایجاد کنید. درباره طراحی صحبت کنید. بحث‌هایی پیرامون مشکلات، چالش‌ها و سؤالات در مورد طراحی راه بیندازید. بر روی پروژه‌ای با همدیگر همکاری کنید. به طراحانی که به آن‌ها علاقه‌مند هستید ایمیل بفرستید و از آن‌ها بخواهید که شما را راهنمایی کنند.
خلاصه اینکه در سال جدید خودتان را مجبور به گسترده‌تر کردن روابطتان کنید. مطمئناً افراد شگفت‌انگیزی را ملاقات خواهید کرد و فراتر از آنچه که تصورش را می‌کنید از آن‌ها یاد خواهید گرفت.

6-    یک کتاب بخوانید
حتی اگر شما دارای یک مدرک تحصیلی هستید، طبق این گفته: "تحصیلات برای زندگی است"  شما هیچ موقع نباید از یاد گرفتن دست بردارید. پس دفعه بعد که یک سفر طولانی با قطار و اتوبوس داشتید، تلفن همراه خود را در حالت بی‌صدا قرار داده و مشغول خواندن یک کتاب در زمینه طراحی گرافیک شوید. مطمئناً این کار نسبت به چک کردن شبکه‌های اجتماعی‌، گزینه بهتری برای استفاده از وقتتان است.


فریلنسری ها بدانند

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۰۲ اسفند ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


فریلنسری ها بدانند

7 اپلیکیشن‌ کمتر موردتوجه قرار گرفته‌ شده برای طراحان فریلنسر

اپلیکیشن‌های زیادی همچون Slack، Behance، Freshbooks، Squarespace و ... وجود دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها راحت‌تر و خلاقانه‌تر به یک طراح فریلنسر تبدیل شوید.

اما تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن که برخی از آن‌ها واقعاً فوق‌العاده هستند نیز برای همین منظور وجود دارند که ممکن است اصلاً تاکنون چیزی در مورد آن‌ها نشنیده باشید.

در این مقاله تعدادی از بهترین اپلیکیشن‌هایی که می‌توانند به شما در ارتقا کار خود به‌عنوان یک فریلنسر کمک کنند و به احتمال زیاد تاکنون چیزی در مورد آن‌ها نشنیده‌اید را معرفی خواهیم کرد:

1-    Bidsketch
بررسی پیشنهادات مشتری می‌تواند کاری بسیار طاقت‌فرسا باشد. ساعت‌ها زمان گذاشتن برای کاری که به احتمال زیاد در آینده هیچ منفعت مالی برایتان نخواهد داشت، انرژی مادی و معنوی‌تان را تلف خواهد کرد؛ بنابراین پیدا کردن اپلیکیشنی که حداقل بتواند مدت‌زمانی که صرف این کار می‌کنید را کاهش دهد، برایتان بسیار سودمند خواهد بود.

Bidsketch قول می‌دهد که شما را در تهیه‌ی یک پروپوزال تخصصی برای مشتری در مدت یک دقیقه که دارای تعداد وسیعی از قالب‌‎‌های با قابلیت سفارشی‌سازی است، یاری کند. این اپلیکیشن به شما امکان تغییر در زبان پیش‌فرضش که به احتمال زیاد مایل به تغییر آن باشید را می‌دهد. صرف‌نظر از همه‌ی این‌ها، شروع به کار با این اپلیکیشن بسیار عالی است. علاوه بر این‌ها در این اپلیکیشن امکانات خودکاری وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها هر قالبی را با محتوای قابل‌استفاده مجدد ازجمله پرداختی‌ها، متن، تصویر و ویدیو پر کنید.
کار Bidsketch تنها با فراهم آوردن امکانات نوشتن پروپوزال اولیه به اتمام نمی‌رسد. پس از تمام کردن این کارها می‌توانید پروپوزال تهیه شده را توسط سیستم Bespoke به مشتریان خود توزیع کرده و تحلیل‌هایی از قبیل اینکه چه کسی و برای چه مدتی آن را نگاه کرده و آیا آن را دانلود کرده یا نه، به دست آورید.

 

2-    Shake
اغلب اوقات یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌هایی که ممکن است هنگام شروع کار خود به‌عنوان یک فریلنسر داشته باشید، برخورد با کلیه جنبه‌های قانونی کار مشتری است؛ اما یک خبر خوب این است که می‌توانید در این زمینه از تعداد بسیار زیاد کمک‌های آنلاینی که وجود دارد، استفاده کنید. یکی از بهترین آن‌ها Shake است که قول می‌دهد تا توافقات قانونی را بر پایه قالب قرارداد فقط در عرض یک ثانیه امضا کرده و ارسال کند.

ممکن است فکر کنید که قانون بیش‌ازاندازه سخت و پیچیده است و یک قالب قرارداد به‌اندازه‌ای که قادر باشد همانند یک وکیل بامهارت، قانونی بودن این برگه‌ها را بررسی کند، جامع نیست. بله درست است؛ اما باید در نظر بگیرید که جز در مواردی که یک پروژه بزرگ چندمیلیونی را برای یک مشتری مهم انجام می‌دهید، در بقیه موارد هزینه بررسی نامه نسبت به پروژه بسیار بالا خواهد بود؛ بنابراین در این‌گونه مواقع استفاده از این اپلیکیشن که استفاده از آن نیز آسان است پیشنهاد می‌شود.

3-    Rescue Time
به‌عنوان یک فریلنسر، گاهی مواقع فهمیدن اینکه آیا از وقتتان به‌طور عاقلانه و سازنده استفاده می‌کنید یا نه کار بسیار سختی است. برای مثال، چه مدت از وقت خود را واقعاً به طراحی اختصاص می‌دهید و چه مقدارش را برای نوشتن ایمیل صرف می‌کنید. زمانی که اطلاعات دقیقی در مورد این زمان‌ها داشته باشید می‌توانید به‌طورقطع بدانید که یک پروژه‌ی خاص چقدر وقت می‌گیرد و اینکه آیا شما واقعاً به اندازه‌ای که خودتان فکر می‌کنید پربار عمل می‌کنید یا خیر. همچنین با این اطلاعاتی که به دست آورده‌اید پی خواهید برد که به چه کارهای کم‌اهمیتی، زمان زیادی نسبت به ارزششان صرف می‌کنید.

Rescue Time یک اپلیکیشن فوق‌العاده برای پیگیری اینکه زمان‌های ارزشمندتان واقعاً به چه کاری صرف می‌شود، است. می‌توان گفت این نرم‌افزار گونه‌ای نرم‌افزار تحلیلی برای زندگی شماست. شما به نرم‌افزار می‌گویید که کدام تسک مهم و باارزش بوده و کدام‌یک دارای اهمیت کم‌تر و کم‌ارزش‌تر است (برای مثال استفاده از اپلیکیشن‌های خاص و یا بازدید کردن از برخی وب‌سایت‌ها). در این هنگام Rescue Time در پس‌زمینه اجرا شده و اطلاعات جامعی از اینکه شما چه مدت‌زمان برای هر یک از آن‌ها صرف می‌کنید را ثبت می‌کند.

شما می‌توانید بعداً این رکوردهای با جزئیات را که در مورد کارهایی هستند که واقعاً برای آن‌ها وقت صرف کرده‌اید، مطالعه کنید. خواهید دید که آنچه از این اطلاعات به دست می‌آورید بسیار متفاوت‌تر از آنچه تاکنون فکر می‌کردید انجام می‌دهید، هستند. حتی شما می‌توانید نرم‌افزار را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که دسترسی برای وب‌سایت خاصی را پس از گذشت مدت‌زمان مشخصی سلب کند.


4-    Tomato Timer
آیا شما به‌عنوان یک فریلنسر از نظم کافی برخوردار نیستید و یا اینکه در تمرکز کردن طولانی‌مدت با مشکل مواجه هستید؟ اگر چنین است، همان‌گونه که یک فیت بیت می‌تواند به شما کمک کند که به‌طور منظم ورزش کنید، Tomato Timer نیز قادر است که به شما کمک کند تا پربارتر باشید.

این اپلیکیشن بر پایه تکنیک مدیرت زمان پومودورو کار می‌کند. این تکنیک توسط فرانچسکو سیریلو ابداع شده که هدف آن کمک به سازنده‌تر و پربارتر بودن در کار است. روش کار چنین است. شما خودتان در مورد تسکی که در حال کار بر روی آن هستید تصمیم می‌گیرید. سپس بر روی دکمه‌ی پومودورو کلیک می‌کنید. با این کار زمان 25 دقیقه به‌طور معکوس شروع به شمارش می‌کند. تا منقضی شدن این مدت‌زمان شما کار بر روی تسک خود را ادامه می‌دهید. پس از این مدت یک استراحت کوتاه 5 دقیقه‌ای خواهید داشت. پس از هر 4 دوره یعنی پس از 2 ساعت، یک استراحت طولانی‌تر (10 دقیقه‌ای) خواهید داشت.

شاید این برنامه بسیار سخت و غیرقابل انعطاف به نظر برسد اما بسیاری از فریلنسر‌ها اقرار کرده‌اند که این برنامه دقیقاً همان نوع از نظمی است که به آن‌ها کمک کرد تا در مسیر خود بمانند و همه کارها را بدون خیال‌پردازی و پرت شدن حواسشان به اتمام برساند. پس ارزشش را دارد که شما هم امتحان کنید.

5-    TinyScanner
اگرچه ما در دنیای دیجیتال زندگی می‌کنیم، اما هنوز هم تعداد زیادی از قطعه کاغذها وجود دارند که فریلنسرهای ‎طراح مجبورند با آن‌ها کنار بیایند. برای مثال برگه‌های رسید و قرارداد، عکس‌ها، گزارشات و تعداد بسیار زیادی از انواع دیگر مدارک پرینت شده. پس این اپلیکیشن سودمند که در iOS و اندروید قابل‌استفاده است و قادر است تلفن هوشمند یا تبلت شما را به یک اسکنر تبدیل کند، می‌تواند شما را از سختی‌های زیادی نجات می‌دهد.

TinyScanner این امکان را به شما می‌دهد که اسناد و مدارک و هر آنچه نیاز داشتید را توسط دوربین تبلت یا تلفن همراهتان اسکن کرده و تبدیل به PDF کنید. می‌توانید مدارک‌هایتان را رنگی یا سیاه‌وسفید اسکن کنید، اندازه صفحات را برای خروجی PDF شخصی‌سازی کنید (مثلاً در اندازه A4 و یا اندازه‌های دیگر). همچنین با استفاده از ایجاد یک پسورد، امینت را برای فایلی که ساخته‌اید فراهم کنید.

پس از اینکه فایل را ساختید، می‌توانید آن را توسط ایمیل، Dropbox، Evernote، Google Drive و OneDrive به اشتراک بگذارید و یا فقط به کامپیوتر خود بفرستید. حتی می‌توانید توسط اپلیکیشن Tiny Fax، فایل خروجی را فکس کنید.

6-    Freedom
شما چقدر از زمان‌های مفید خود را با تلفن همراه‌تان تلف می‌کنید؟ اپلیکیشن Freedom برای کسانی که نمی‌توانند با حواس‌پرتی که تلفن‌هراه‌شان به وجود می‌آورد مقابله کنند، ابزار کنترلی بسیار سودمندی است.

این اپلیکیشن در حدود بیش از یک‌چهارم میلیون کاربر دارد. Freedom این امکان را به شما می‌دهد که در زمان‌هایی که مشغول کار بر روی تسکی هستید، بتوانید اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌هایی که حواس‌پرتی بیشتری برای شما ایجاد می‌کنند را به‌راحتی مسدود کنید. این اپلیکیشن در ویندوز، iPhone، iPad و مک قابل‌استفاده است. می‌توانید Freedom را متناسب با ساعات کاری که در طول یک روز دارید، زمان‌بندی کنید. استفاده از این اپلیکیشن یک روش بسیار عالی برای کمک به شما در تمرکز بر روی کارهایی است که در دست دارید. نتیجه استفاده از آن به دست آوردن فرصت کافی برای زندگی کاری‌تان است.

7-    Teuxdeux
تعداد بسیار زیادی اپلیکیشن برای مدیریت کارهایی که باید انجام دهیم وجود دارد. پس ایده ساخته ‌شدن Teuxdeux، چیز جدیدی نیست. ولی آنچه این اپلیکیشن را متمایز می‌کند، ظاهر قانع‌کننده و قابلیت استفاده بالای آن است.

هدف از ایجاد Teuxdeux ساخت اپلیکیشنی بود که استفاده از آن به سادگی استفاده از یک کاغذ لیست کارها بوده ولی دارای قابلیت‌های اضافه‌تر دنیای دیجیتال باشد. برای مثال، آن کاری را که شما تیک نمی‌زنید، به‌طور خودکار به روز بعد منتقل می‌شود. یا مثلاً می‌توانید کارهایی را که به‌طور کامل انجام گرفته‌اند پنهان کنید و یا کارهایی را که نمی‌توانید امروز انجام دهید به روز بعد منتقل کنید.

باوجوداینکه این اپلیکیشن هنوز به طور گسترده‌ای شناخته شده نیست، ولی کاربرپسند بودن و قابلیت استفاده بودنش، جایگاهی ویژه را در بین طراحان برجسته به دست آورده است.


چرا ویدیو آنلاین یکی از الزامات استراتژی بازاریابی تلفن همراه به شمار می‌رود؟

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ بهمن ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


چرا ویدیو آنلاین یکی از الزامات استراتژی بازاریابی تلفن همراه به شمار می‌رود؟

این روزها هنگامی‌که مشتریان به چیزی احتیاج پیدا می‌کنند یا چیزی را می‌خواهند، ناخودآگاه به سمت گوشی خود می‌روند. آن‌ها بلافاصله به دنبال پاسخی درست هستند. آیا در این مواقع فرصتی برای برندها وجود دارد؟ تحقیقات اخیر نشان می‌دهند که پاسخ این پرسش مثبت است. درواقع بازدیدکنندگان تلفن همراه تمایل دارند که ویدیوهای تبلیغاتی و ویدیوهای متعلق به برندها را تماشا کرده و آن‌ها را به اشتراک بگذارند و به‌این‌ترتیب با آن‌ها احساس ارتباط نزدیک کنند.

در عصر تلفن همراه، مشتریان در طول روز میکرو لحظه‌های بی‌شماری را در هنگام کشف علایق خود، حل مشکلاتشان، جست‌وجو کردن محصولات و در تصمیم‌گیری‌های خود تجربه می‌کنند. این میکرو لحظه‌ها، میدان رقابت جدیدی را برای قلب‌ها، ذهن‌ها و کیف پول‌ها به وجود آورده است.

به‌طور فزاینده شاهد آن هستیم که این لحظات در هنگامی‌که کاربران در حال تماشای ویدیو در تلفن‌های همراهشان هستند نیز اتفاق می‌افتند. وقتی صحبت از بینندگان ویدیوهای دیجیتال می‌شود، صفحات کوچک ولی توانمند تلفن همراه تأثیر عمیق و مهمی را دارند. درواقع 50 درصد بازدیدکنندگان جهانی یوتیوب، از طریق دستگاه‌های تلفن همراه از آن استفاده می‌کنند. همچنین طی تحقیقات انجام شده، اکثر افراد در هنگامی‌که از طریق تلفن همراه ویدیویی را تماشا می‌کنند نسبت به هنگامی‌که این کار را از طریق تلویزیون انجام می‌دهند، دارای تمرکز بیشتری هستند. برای این افراد تلفن همراه دومین و یا سومین صفحه نمایش محسوب نمی‌شود، بلکه اولین است.

اخیراً تحقیقاتی برای پی بردن به این موضوع که چگونه می‌توان از این تمایل و اشتیاقی که نسبت به ویدیو در موبایل وجود دارد به نفع برندها استفاده کرد، صورت گرفته است. در این تحقیقات بر روی کاربران زیادی که از طریق دستگاه‌های متنوعی به تماشای ویدیو می‌پردازند، بررسی‌هایی انجام شده‌ است. نتایج حاصل از این بررسی‌ها جالب‌توجه است. نتایج نشان می‌دهند: بینندگان ویدیو از تلفن‌های هوشمند نسبت به همتایانشان که ویدیوها را از دسکتاپ یا تلویزیون تماشا می‌کنند، به‌طور قابل توجهی تمایل بیشتری به تماشا کردن، به اشتراک‌گذاری محتواهای ویدیویی برندها و تبلیغات ویدیویی آن‌ها دارند و احساس ارتباط و نزدیکی بیشتری با این ویدیوها می‌کنند.

ادامه مطلب


چگونه کسب‌وکار رویایی خود را شروع کنید تا به شکست نینجامد

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۲۳ بهمن ۱۳۹۵    در مورد کسب و کار های نوپا


چگونه کسب‌وکار رویایی خود را شروع کنید تا به شکست نینجامد

 

قبل از شروع کسب‌وکارتان پایه‌های مالی‌ خود را محکم کنید.
با اشتیاق شدید برای شروع کسب‌وکار خود ممکن است وسوسه شوید و بر روی اندوخته‌های زندگی‌تان ریسک کنید. درست است که هیچ چیز دیگری بهتر از خودتان برای سرمایه‌گذاری وجود ندارد، اما اگر با این منطق پیش روید ممکن است با شکست کسب‌وکارتان با مشکلات مالی زیادی روبه‌رو شوید.

مناسب با سن خود ریسک کنید
به گفته‌ی Rohit Arora، مدیر اجرایی Biz2Credit، پس از عبور از دوره میان‌سالی، سرمایه‌گذاری بر روی کسب‌وکار جدید را محدود کنید و بیشتر از 30% از پس‌انداز خود را صرف کار جدید نکنید. به این دلیل که اگر کارها مطابق میل شما پیش نرفت، بتوانید به وضعیت سابق برگردید. در بیشتر مواقع خرید یک کسب‌وکار موجود بسیار بهتر از شروع کسب‌وکاری جدید است. درصورت خرید کسب‌وکار موجود، مناسبات مالی و بازاری قابل پیش‌بینی هستند و طبیعتا مدیریت آنها آسانتر خواهد بود.
دقت کنید که از چه پولی می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید. قبل از دوره میان‌سالی، استفاده از پولی که برای بازنشستگی خود پس‌انداز کرده‌اید و یا گرفتن یک وام از بانک مقبول به نظر می‌رسند؛ اما این کارها پس از دوره میان‌سالی ریسک بسیار بالایی محسوب میشوند. به گفته‌ی استیو کینگ، افراد پس از 45 سالگی باید در مورد به خطر انداختن پس‌انداز دوره بازنشستگی و ریسک بر روی خانه خود، بیشتر فکر کنند.

در مورد شروع قانونی کسب‌وکار خود خوب فکر کنید
ایجاد یک شرکت با مسئولیت محدود در آینده برایتان شکاف‌های قانونی ایجاد می‌کند. شما که نمی‌خواهید دارایی‌های خود را به خطر بیندازید. با حسابدار خود در مورد اینکه می‌خواهید کدام‌یک از مدل های ثبت شرکت را انتخاب ‌کنید، مشورت کنید. بسیاری از کارآفرینان به دلیل اینکه تأسیس شرکت با مسئولیت محدود آسان تر است این گزینه را انتخاب می کنند.

خود را بیمه کنید
 بیمه مسئولیت کسب‌وکار برای پوشش مواقعی که خطایی مرتکب می‌شوید و بیمه مسئولیت عمومی برای پوشش خسارت‌های شخصی‌تان و یا خسارت به دارایی‌هایتان توصیه می‌شود.

دوران بازنشستگی خود را هم در نظر بگیرید
بعید به نظر می‌رسد که در این زمان بتوانید برای نیازهای ضروری دوره بازنشستگی هم پس‌انداز کنید؛ اگر مقداری پول تا زمانی که بتوانید بیشتر پس‌انداز کنید، کنار بگذارید، به‌زودی متوجه خواهید شد که سرمایه قابل توجهی اندوخته‌اید.


تکنولوژی بیکن بازار خرده فروشی را تغییر می دهد

نوشته   تیم محتوای رایان‌برتر     ۱۵ دی ۱۳۹۵    در مورد دیجیتال مارکتینگ


تکنولوژی بیکن بازار خرده فروشی را تغییر می دهد

چگونه تکنولوژی بیکن می‌تواند باعث تغییر بازاریابی خرده‌فروشی شود؟

تکنولوژی بیکن برای تغییر روندی که مشتریان با برند‌ها تعامل می‌کنند، کاملاً آماده است. این تکنولوژی باعث مفیدتر شدن ابزارها شده، همچنین در راهی که خرده‌فروشان تأثیر آفلاین تبلیغات آنلاین را اندازه‌گیری می‌کنند، تحول بزرگی ایجاد کرده است.

هنگامی‌که صحبت از بازاریابی حساس و نکته بینانه می‌شود، آنچه بیشتر از همه به ذهن می‌رسد، تکنولوژی بیکن است. درواقع انتظار می‌رود که در سال جاری بیشتر از یک‌میلیون بیکن در فروشگاه‌های خرده‌فروشی ایالات‌متحده نصب شود؛ اما اکنون بیشتر بازاریاب‌ها فقط در مورد اینکه از بیکن برای نوتیفیکیشن‌های تلفن همراه استفاده کنند، فکر می‌کنند.

برای مشتریان، این تکنولوژی به معنای یک خرید بی‌دردسر است، چراکه توسط این تکنولوژی شکاف‌های اندکی در بین کانال‌های مختلف به وجود می‌آید. از طرف دیگر این تکنولوژی برای خرده‌فروش‌ها به معنای رسیدن به شخص مناسب در موقعیت و زمان مناسب با پیام مناسب است. همچنین این تکنولوژی معیارهای جدید و بهبودیافته را برای داشتن مقیاسی از موفقیت فراهم می‌آورد.

تکنولوژی بیکن تجربه‌ی خرید بدون شکاف از طریق کانال‌های مختلف را فراهم می‌آورد;
برای درک بهتر تکنولوژی بیکن، به یکی از قدیمی‌ترین‌‌های این تکنولوژی توجه کنید: فانوس‌های دریایی. فانوس دریایی به‌وسیله‌ی نورافکن‌ها، موقعیت را نشان می‌دهد و تکنولوژی بیکن راهنماهای فیزیکی هستند که سیگنال‌هایی به دستگاه‌های تلفن همراه می‌فرستند.

این سیگنال‌های بیکن، روشی که افراد با محیط اطراف خود ارتباط برقرار می‌کنند را بهبود می‌بخشد. درواقع این کار با دادن اطلاعات درباره‌ی اینکه در چه موقعیتی قرار دارند‌، صورت می‌گیرد. برای مثال می‌توان از طریق اپلیکیشنی فوری که وابسته به تکنولوژی بیکن است، به سهولت هزینه را در پارک مترها پرداخت کرد؛ و یا به‌راحتی می‌توان زمان‌های معمول رستوران موردعلاقه‌ی خود را چک کرده و به‌این‌ترتیب از هدر رفتن زمان زیادی که صرف انتظار می شودجلوگیری کرد.

نوتیفیکیشن‌های محلی (Nearby Notifications) با کمک به خریداران برای انجام کارها توسط تلفن همراهشان، تجربه‌ی خوبی را در خرید در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. برای مثال، اسکن کردن لوازم برای داشتن اطلاعاتی از آن‌ها و یا تقسیم صورت‌حساب برای میز آن‌ها در یک رستوران. همچنین این تکنولوژی، به دست آوردن اطلاعات مفید را برای مشتریان راحت‌تر می‌کند.

درحالی‌که این نوع از ارتباطات اغلب به انواع دیگری از سیگنال‌های ارتباطی تکیه می‌کنند، سیگنال‌های بیکن صحت و کیفیت را در سطح بالاتری ارائه می‌دهند. برای بازاریاب‌ها، بیکن می‌تواندبه عنوان یک پل برای برندها تلقی شود . مخصوصاً در دنیایی که اومنی چنل (omni-channel) 

درحال‌توسعه و تبدیل شدن به یک هنجار است و مشتریان انتظار دارند که آنچه را می‌خواهند در همان زمان به دست آورند. این فرصت‌ بزرگی است: حتی اکنون نیز، دستگاه‌های با سیستم‌عامل اندروید همه‌ساله بیشتر از 40 میلیون پرس‌وجو را از سرویس‌های گوگل درخواست می‌کنند.

 

 

ادامه مطلب